Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Ukryj komunikat

Poznaj najbardziej aktywnych
Parlamentarzystów w obszarze zdrowia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Fundacja Wygrajmy Zdrowie: +48 22 658 23 61

O projekcie

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Fundacja Wygramy Zdrowia znów sprawdza kto z Parlamentarzystów pamięta na codzień o zdrowiu i potrzebach pacjentów!

 

„Liderzy Zdrowia” to inicjatywa pacjentów zrzeszonych w Fundacji Wygrajmy Zdrowie
oraz licznych Stowarzyszeniach i Fundacjach z całej Polski. W ramach projektu w ubiegłym roku, stworzyliśmy ranking Parlamentarzystów, którzy aktywnie wspierają postulaty chorych i wykorzystując swoje uprawnienia starają się im pomóc. Dzięki temu udało nam się stworzyć platformę dialogu między Parlamentarzystami a 22 organizacjami pacjentów. W ubiegłej kadencji sprawdziliśmy co Posłowie i Senatorowie robią dla naszego zdrowia. Stworzyliśmy ranking aktywności Parlamentarzystów z ostatnich czterech lat pracy parlamentarnej. Obserwując ich bieżącą pracę - ilość wystąpień w sprawach dotykających chorych, spotkań z pacjentami oraz inne podejmowane działania, udało nam się wyłonić „Liderów Zdrowia”. Takimi tytułami nagrodziliśmy Posłów i Senatorów we wszystkich województwach, w 10 obszarach terapeutycznych oraz jednego Parlamentarzystę – najbardziej aktywnego w skali całego kraju. 

 

Ponieważ 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, z tej okazji postanowiliśmy rozpocząć kolejną edycję rankingu, z którego wyłonimy „Liderów Zdrowia” – Parlamentarzystów najbardziej aktywnych i oddanych potrzebom osób chorych.

 

Głównym kryterium, które będziemy brali pod uwagę tworząc ranking jest ilość wystąpień w sprawach dotykających chorych – interpelacje, wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu i Senatu, oświadczenia, organizacje dedykowanych posiedzeń oraz inne aktywności nie tylko na terenie Parlamentu. 

Mamy świadomość istnienia wielu schorzeń, z którymi borykają się pacjenci i których będą dotyczyły postulaty organizacji ich reprezentujących. Dlatego, do dotychczasowych obszarów w jakich monitorowaliśmy aktywności Posłów i Senatorów dodamy nowe.  Każdy z postulatów pacjentów grupujemy do poszczególnych obszarów, dokonując w nich przeglądu aktywności Parlamentarzystów – czy i jak często pochylają się oni nad problemami konkretnej grupy chorych, czy też kierują zapytania do odpowiednich instytucji, które mogą przyczynić się do rozwiązania ich problemów. 

Projekt Liderzy Zdrowia  poszerzy się od 2016 roku o moduł „Akademii Liderów Zdrowia”
 

Akademia Liderów Zdrowia to cykl debat poświęcony różnym obszarom zdrowotnym Debaty będą miały charakter regionalny, a dedykowane będą przedstawicielom organizacji pacjenckich, lokalnym parlamentarzystom, przedstawicielom samorządów i jednostek zajmujących się ochroną zdrowia. Akademia zakłada realizację spotkań indywidualnych z parlamentarzystami, mających na celu wskazanie najważniejszych problemów oraz cykl debat tematycznych w rożnych województwach na terenie kraju z udziałem lokalnych parlamentarzystów, ekspertów medycznych, organizacji pacjenckich, samorządów, mediów i społeczeństwa. W bieżącym roku spotkania Akademia poświęcona  będzie sytuacji w onkologii (3 wybrane zagadnienia: czerniak, rak płuca, rak jelita grubego).

 

Pod koniec bieżącego roku na konferencji prasowej podsumujemy kto wykazał się największą determinacją i pracowitością na rzecz pacjentów. Wówczas ogłosimy pierwsze wyniki naszego rankingu oraz razem z przedstawicielami organizacji zrzeszających pacjentów wręczymy symboliczne dyplomy Parlamentarzystom najbardziej aktywnym w obszarze zdrowia. Ostateczny wynik poznamy za 4 lata, tuż przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi.

 

Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.

 

Do zobaczenia!

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można uzyskać pod adresem:

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

fundacja@wygrajmyzdrowie.pl

tel: 22 658 23 61

Facebook: https://www.facebook.com/liderzyzdrowia

Emai: kontakt@liderzyzdrowia.pl